Genoklenot - šperk z Vaší DNA

Která žena by neměla ráda šperky? Genoklenot spojuje dva důležité atributy, které podtrhnou ženskou krásu

- luxusní šperk a jedinečnost. Nabízíme náhrdelníky a náramky ve třech různých modelech v různých barevných kombinacích.

Genoklenot

Myšlenka ztvárnění genetického profilu do podoby šperku přišla téměř před deseti lety, kdy ideou bylo spojit osobní předmět člověka s genetickým kódem - něco na způsob medailonku s fotografií dítěte či rodiny. Cesta od myšlenky ke šperku byla dlouhá a trnitá. Nejdříve se navrhla samotná podoba šperku –  medailon a šroubovice, ze kterých následně vznikly dva základní Genoklenoty – DNA čip a DNA šroubovice. Posléze se navrhl další model – DNA paprsky. Pokračoval dlouhý výběr a vývoj materiálů, které byly pro výrobu šperku použity.

K vyobrazení Vašeho jedinečného genetického profilu jsou pečlivě vybírány jen ty nejkvalitnější materiály - krystaly Swarovski, stříbro vysoké ryzosti (925/1000) a antialergenní komponenty. Každý šperk je ručně vytvářen zkušenými českými klenotníky a šperkaři.

 


DNA čip

Náramek, náhrdelník či sada DNA čip jsou šperky vyrobeny z krystalů Swarovski a komponentů z ryzího stříbra (925/1000). Jejich délka je variabilní díky prodlužovacím řetízkům u zapínání (náramek 17,5 – 20 cm, náhrdelník 45 – 50 cm). Každý čip (stříbrná destička) je vyráběn podle DNA předlohy jedné osoby. Do náhrdelníku lze tedy zakódovat 1 osobu a do náramku až 4 osoby. Vznikne tak unikátní rodinný šperk, něco na způsob moderního medailonku s fotografií dítěte či rodiny. 


DNA šroubovice

Náramek, náhrdelník či sada DNA šroubovice jsou vyrobeny z krystalů Swarovski, středových tyčkových rokajlů Preciosa, antialergenního drátku a syntetického vlákna. Jejich délka je variabilní díky prodlužovacímu řetízku u zapínání z ryzího stříbra (925/1000) - náramek 20 - 25 cm, náhrdelník 30 – 50 cm.  Každý šperk je vyráběn podle DNA předlohy jedné osoby. V případě sady je tedy možné do náramku i náhrdelníku zakódovat DNA dvou osob.


DNA paprsky

Náhrdelník DNA paprsky je nejnovějším členem rodiny Genoklenotů. Je vyroben z krystalů Swarovski a komponentů z ryzího stříbra (925/1000) s variabilní délkou cca 45 – 50 cm. Paprsky odpovídají jedinečným genetickým úsekům (tzv. genetickým markerům) a pozice barevných krystalů jejich konkrétním hodnotám. Náhrdelník je vyráběn podle DNA jedné osoby.